Aplikacja webowa to program, do którego użytkownik uzyskuje dostęp za pośrednictwem serwera, co nie wymaga instalacji na komputerze. Aby uzyskać dostęp do aplikacji webowej wystarczy jedynie połączenie z Internetem – to tak w skrócie 🙂

Chcąc od razu przejść do szczegółów związanych z zastosowaniem aplikacji webowej w Twojej firmie, pozwolimy sobie przyjąć, że bardziej szczegółowe i obszerne definicje są powszechnie znane i przede wszystkim ogólnodostępne.

 

 

Aplikacje webowe charakteryzują się szeroką funkcjonalnością. Wspierają i usprawniają kluczowe procesy w małych i dużych przedsiębiorstwach. Dobrze zaprojektowane aplikacje odpowiadają za lepsze funkcjonowanie działów sprzedaży, obsługi klienta i marketingu, a także pozwalają na kontrolowanie transakcji czy dokumentacji. Nawet prosta aplikacja webowa typu CRM (Customer Relationship Management) pomoże w przyśpieszeniu i ułatwieniu codziennej pracy w każdym możliwym sektorze gospodarki.

Pisanie aplikacji webowych wymaga dobrej znajomości technologii, baz danych, języków programowania i ich frameworków. Frontend aplikacji webowych, które powstają dzięki specjalistom Innovation Software, opiera się na HTML i CSS. Technologia backendowa, z której korzystamy, to przede wszystkim PHP wraz z frameworkami Symfony i  Laravel oraz bazami danych takimi jak MySQL i MariaDB. Kod w PHP jest stosunkowo łatwy do napisania, a także wyróżnia się licznymi gotowymi rozwiązaniami, co wpływa na przyśpieszenie i usprawnienie pracy programistów. Nie oznacza to jednak, że aplikacje mobilne projektowane przez Innovation Software są oparte na szablonach – wręcz przeciwnie! Stawiamy przede wszystkim na autorskie rozwiązania, indywidualnie dopasowywane do potrzeb, planów i środków Klienta.

Dzięki doświadczeniu, które zdobyliśmy podczas pisania dziesiątek aplikacji webowych, jesteśmy w stanie zapewnić Ci, że w Innovation Software dołożymy wszelkich starań, aby zrealizować Twoją wizję i usprawnić działalność Twojej firmy. Poza stawianiem aplikacji od zera gwarantujemy bieżącą opiekę nad produktem, utrzymanie i rozwój wedle zapotrzebowania, a nawet wprowadzanie poprawek i optymalizację istniejącego już kodu.

Jesteś zainteresowany współpracą? Sądzisz, że razem stworzylibyśmy aplikację webową, która okaże się przełomem dla Twojego biznesu? Nie czekaj – napisz do Nas już dziś! Chętnie poznamy szczegóły projektu, który już od dawna chodzi Ci po głowie 😉